15 marca br. w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej w Warszawie odbyło się spotkanie robocze organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, działających na rzecz przeciwdziałania przemocy i mowie nienawiści. Prócz naszego stowarzyszenia - reprezentowanego przez Piotrka Szumlewicza, w spotkaniu wzięły udział osoby z następujących organizacji i grup nieformalnych:

EduKABE, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Feminoteka, Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii, Stop Przemocy Wobec Migrantek, Amnesty International Polska, Mężczyźni Przeciw Przemocy, Victoria, Niebieska Linia, Pogotowie Niebieska Linia, Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych.

   Pokłosiem środowego spotkania była decyzja o powołaniu Ogólnopolskiej Koalicji Antyprzemocowej i rozpoczęcie pierwszych kroków zmierzających do jej pełnego uaktywnienia. Kolejne zaplanowano już na maj. Formuła Koalicji jest otwarta dla wszystkich organizacji, grup i kolektywów, które podzielają jej ideę przeciwdziałania męskiej przemocy, jaka legła u podstaw powołania Koalicji Antyprzemocowej.

(materiał źródłowy oraz powyższe zdjęcię znajdziesz TUTAJ)