Uprzejmie informujemy, iż POSIEDZENIE ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO DS DZIECI, MŁODZIEŻY I MŁODYCH DOROSŁYCH PODEJMUJĄCYCH ZACHOWANIA RYZYKOWNE zwołujemy w najbliższy czwartek, tj. 21 listopada 2019 r. Spotykamy się w gmachu Starostwa Powiatowego w Płocku przy ul. Bielskiej 59. Uwaga, tym razem w sali 315. Pracę rozpoczynamy o godz 9:30 i kończymy w granicach godz 12:30.

IMG 2117  Zasadniczym celem pracy w zespołach interdyscyplinarnych jest oczywiście wymiana doświadczeń międzyorganizacyjnych i międzyinstytucjonalnych z terenu Płocka i powiatu oraz informacja zwrotna ze strony specjalistów Punktu Profilaktyczno-Konsultacyjnego (PP-K) prowadzonego przez nasze stowarzyszenie. Posiedzenia zespołów koordynowane są i zwoływane regularnie, raz w miesiącu przez dyrektora naszego biura w Płocku, pana Pawła Biegalewskiego. Biorą w nim udział przedstawiciele organizacji i instytucji kierujących dzieci i młodzież między innymi do programu wczesnej interwencji profilaktycznej FreD goes net. Tym samym zespół tworzą pracownicy socjalni, asystenci rodzinni, kuratorzy sądowi, pedagodzy i psycholodzy szkolni, nauczyciele wychowawcy, profilaktycy uzaleznień, pracownicy służby zdrowia oraz specjaliści z Płockiego Biura Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy, a czasem zaproszeni goście (np. rodzice uzależnionych dzieciaków).

   Spotykamy się na zasadzie dobrowolności, wyłącznie w gronie osób zainteresowanych rozwojem zawodowym i doskonaleniem warsztatu pracy z młodzieżą podejmującą zachowania ryzykowne. Nasze spotkania mają zwykle charakter otwarty. Wystarczy, że jesteś zainteresowany niesieniem skutecznej oraz etycznej pomocy rodzinom w kryzysie i... nie czekasz, aż ktoś wyśle ci specjalne zaproszenie bądź rozwinie przed Tobą czerwony dywan. Chcesz pomagać i stać się częścią Zespołu? Nie ma sprawy. To ma być jednak Twoja suwerenna decyzja. Napisz e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) ze zgłoszeniem i przybądź na nasze spotkania. Każdy i każda jest mile widziana i widziany.IMG 2281

   Projekt jest unikatowy w powiecie i uzyskał dofinasowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. To zadanie publiczne z obszaru „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” w podobszarze „Działania z zakresu przeciwdziałania narkomanii” realizowane jest od 25 czerwca do 15 grudnia 2019 r. pod nazwą: PUNKT PROFILAKTYCZNO-KONSULTACYJNY DLA PODEJMUJACYCH ZACHOWANIA RYZYKOWNE DZIECI, MŁODZIEŻY I MŁODYCH DOROSŁYCH Z TERENU POWIATU PŁOCKIEGO.

Harmonogram posiedzeń Zespołu Interdyscyplinarnego:
26 IX, 24 X, 24 XI 2019 r.

Partnerzy strategiczni zaangażowani w realizację projektu:
Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy z Warszawy
Powiat Płocki - Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku
Instytut Profilaktyki Kreatywnej i Neurotreningu ALFA-THETA z Płocka

www.profilaktykaryzyka.pl