eegbfb bystrzaki IIedycja

Dyrektor Płockiego Biura Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy uprzejmie informuje, iż wraz z kwietniem bieżącego roku rozpoczniemy nabór do drugiej edycji programu EEG Biofeedback – Innowacyjne formy wsparcia dzieci, młodzieży i młodych dorosłych wybitnie uzdolnionych.

Sytuacja epidemiologiczna oraz ustanowione obostrzenia znalazły swe odbicie w funkcjonowaniu młodych osób. Nie jest to łatwy czas dla szeroko rozumianej społeczności szkolnej. Z uwagi na posiadanie pewnego szczególnego zespołu cech emocjonalno-motywacyjnych, część uczniów i uczennic wybitnie uzdolnionych doświadcza obecnie wzmożonych kryzysów. Nie radzi sobie ze stresem. Doświadcza trudności w koncentracji uwagi, spadł poziom ich kreatywności. Projekt stanowi wsparcie dla właśnie tej grupy ryzyka dzieci i młodzieży.

Taka forma pomocy to także atrakcyjna nagroda. Forma wyróżnienia za osiągnięcia, determinację i jakby nie było pracę dziecka na rzecz swojej szkoły oraz miasta.

Program skierowany jest do uzdolnionych uczniów i uczennic w wieku 13 – 19 lat zamieszkujących Płock, a udział w nim nieodpłatny. Zgłoszeń młodzieży dokonują szkolni wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy i doradcy zawodowi.

Zakończenie naboru nastąpi w dniu 20. kwietnia 2021 r. o godz. 23:59. Więcej informacji o projekcie, materiały video z ubiegłorocznej edycji oraz druk zgłoszenia ucznia/uczennicy dostępne pod adresem  www.bystrzaki.profilaktykaryzyka.pl