Jesteśmy dokładnie na półmetku przygody projektowej. Za nami sesje diagnostyczne, dwa spotkania grupowe ( 30 VIII i 10 IX) poświęcone praktycznej psychofizjologii stresu i radzenia sobie z nim oraz kilkadziesiąt sesji indywidualnych z wykorzystaniem aparatury do biofeedbacku.
Dzieję się naprawdę wiele. Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymały szansę na przeżycie przygody rodem z laboratorium treningowego NASA. Nomen omen, początki biofeedbacku to właśnie praca z atronautami. My zaś pracujemy na sprzęcie i oprogramowaniu firmy, jaka po dziś dzień współpracuje z amerykańską agencją kosmiczną.
Oczywiście w kosmos nikogo nie wytrzeliliśmy. Technologia ta pozwoliła jedynie wzmocnić własny potencjał beneficjentów i beneficjentek projektu. Poznali psychofizjologiczny profil stresu oraz strategie jakie uruchamiają, kiedy w codziennym życiu radzą sobie z wyzwaniami. Projekt został tak skonstruowany, aby pogłębiać wgląd w mechanizmy własnego funkcjonowania. Pozwala na obiektywne przyjrzenie się zasobom i deficytom w kontekście pracy nad zmianą stylu funkcjonowania, zwiększania uważności, wyciszenia emocji i radzenie sobie ze skutkami przewlekłego stresu typowymi dla osób ze środowisk DDA/DDD.
Wkrótce opublikujemy minispot z przebiegu projektu i informacjami zwrotnymi jego beneficjentów oraz beneficjentek. Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszego facebookowgo fanpage'a gdzie systematycznie umieszczamy zajawki z różnych naszych projektów.
Projekt CO UMYSŁ PAMIĘTA, CIAŁO NIE ZAPOMNI. Specjalistyczny program redukcji nadmiarowych reakcji alarmowych dla osób po doświadczeniu stresu chronicznego to zadanie publiczne dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego realizowane w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.
Partnerzy strategiczni zaangażowani w realizację projektu:
Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy z Warszawy (Biuro w Płocku)
Instytut Profilaktyki Kreatywnej i Neurotreningu ALFA-THETA z Płockak
Naszym lokalnym partnerom, Stowarzyszeniu KOMPAS i Płockiemu Stowarzyszeniu Klub Abstynentów dziękujemy za udostępnienie sal na potrzeby spotkań grupowych. Witryna informacyjna projektu dostęna po kliknięciu w LINK.