Poznajcie dwójkę tegorocznych "bystrzaków" zakwalifikowanych do projektu EEG Biofeedback - Innowacyjne formy wsparcia dzieci i młodzieży wybitnie uzdolnionej (III Edycja).

20221025 165245 Patrycja Biernat ma niespełna 14 lat i jest uczennicą klasy 8 Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Książąt Mazowieckich w Płocku. Do udziału w programie zgłosiły ją wychowawca klasy i psycholog szkolna. W jej przypadku łatwiej wymienić czym się nie interesuję niż stworzyć listę jej wszystkich pasji. Gra na gitarze, maluje, pływa, trenuje strzelectwo sportowe. Jest zaangażowana w prace samorządu szkolnego i wolontariat oraz liczne konkursy od fizyki po kulturę i profilaktykę. Co istotne, swoje pasje potrafi godzić z nauką szkolną i znajduje to odzwierciedlenie w wysokiej średniej.

Mateusz Kaszubski ma 16 lat i jest uczniem 3 klasy o profilu humanistyczno-teatralnym Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Płocku20221025 165530 przy Mazowieckiej Uczelni Publicznej. Do projektu trafił dzięki wychowaczyni szkolnej, która podkreśla jego dojrzałość oraz wyczulenie na kwestie społeczne (tolerancja, bezdomność zwierząt). Filozofia i języki obce to pasje Mateusza. Uczęszcza na dodatkowe lekcje angielskiego oraz przygotowuje się do międzynarodowego certyfikatu z języka hiszpańskiego. W przyszłości chciałby zostać psychologiem.

Obydwoje to wrażliwcy czerpiący radość z kontaktów międzyludzkich. Posiadają wiele pomysłów na siebie, a możliwośc studiowania za granicą postrzegają jako szansę na rozwój.

Zobacz materiały video: