Drukuj

img 1 1 682x1024 Od Już od kilku lat w dniach 25 listopada - 10 grudnia 2019r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie młodzież organizuje własne wydarzenie w ramach kampanii społecznej 16 DNI DZIAŁAŃ PRZECIW PRZEMOCY ZE WZGLĘDU PŁEĆ.

Przypominamy, że w 1999 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała oficjalnie 25 listopada Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Ten dzień rozpoczyna Międzynarodowa Kampania 16 Dni działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć. 16 Dni działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć   to międzynarodowa kampania, którą zainicjował w roku 1991 Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers. Od tamtego czasu kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.img 2 3 682x1024

 

 

 

Oto co zaplanowała młodzież CKZiU wraz z koordynującą tę szkolną akcję nauczycielką Anną Kosobudzką:

Działania podejmowane w ramach kampanii można śledzić na stronie szkoły. Postaramy się także zamieścić informacje i fotorelacje na naszym facebookowym fanpage'u.

(projekt załączonej ulotki: Julia Koziarz 3cT5, fot: Szymon Wójcik 3cT5, modelka: Wiktoria Patucha 1dPT5)