punktprofilaktycznokonsultacyjny profilaktykaryzykaSzanowni Państwo

Znana jest nam wszystkim maksyma, że to co dobre, ma swój czas i dobiega kiedyś końca. Jutrzejszy wtorek jest właśnie takim dniem. Ostatnim tegorocznej edycji projektu znanego pod nazwą Punkt Profilaktyczno - Konsultacyjny dla Podejmujących Zachowania Ryzykowne Dzieci, Młodzieży i Młodych Dorosłych z Terenu Powiatu Płockiego.

Z tej właśnie okazji, wspólnie z naszymi partnerami terenowymi przygotowaliśmy kilka prelekcji podsumowujących najważniejsze osiągniecia składające się zrealizowane zadanie publiczne.

W związku z sytuacją pandemiczną i obowiązującym rygorem sanitarnym, planowana przez nas uroczysta konferencja zamykająca  projet nie mogła odbyć się w formie tradycyjnej. To przykre doświadczenie, gdyż pamiętamy doskonale jak wyglądało to w roku ubiegłym. Pamietamy pasjonujące rozmowy kuluarowe, wymianę myśli i spostrzeżeń, przeciągające się w czasie dyskusje prowadzone podczas przerwy i tuż po zakończeniu konferencji.

W tym roku, z powodów bezpieczeństwa zmuszeni bylismy na poszukiwanie alternatywy. Zdecydowaliśmy się na organizację minikonferencji w trybie hybrydowym.

  • Od godziny 9:00 w dniu 14.12.2020 r. na stronie www.profilaktykaryzyka.pl i tutaj w zakładce Aktualności udostępnimy linki do prezentacji multimedialnych z informacją o przebiegu projektu oraz jego kluczowych elementów.

 

Anna Majewska, kierownik II Zespółu Kuratorskiej Służby Sądowej Kuratorzy Zawodowi ds. Rodzinnych przy SR w Płocku

Temat wystąpienia: Punkt Profilaktyczno – Konsultacyjny vs rodzinny kurator sądowy. Przykłady dobrych praktyk.

Link do wystąpienia

 

Emilia Ciećwierz-Domańska, kierownik Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Staroźrebach

Temat wystąpienia: Modelowa współpraca NGO i instytucji administracji publicznej – budowanie partnerstwa lokalnego na rzecz przeciwdziałaniu niekorzystnym zjawiskom społecznym. Przykłady dobrych praktyk.

Link do wystąpienia

 

Aneta Smakuszewska, certyfikowana realizatorka programu Unplugged

Temat wystąpienia: Sprawozdanie z realizacji programu profilaktycznego dla dzieci i młodziezy UNPLUGGED. Przykłady dobrych praktyk.

Link do wystąpienia

 

Agnieszka Gzylewska, Asystent Rodziny w Gminie Staroźreby

Temat wystąpienia: Modelowa współpraca NGO i instytucji administracji publicznej – Punkt Profilaktyczno – Konsultacyjny vs gminny asystent rodzinny. Przykłady dobrych praktyk.

Link do wystąpienia

 

  • Od godziny 10:00 do 11:00 koordynator projektu będzie pełnił dyżur telefoniczny i udzielał odpowiedzi na wszelkie zapytania odnośnie samego projektu, wyników ewaluacji i planów na przyszły rok.

numer telefonu do koordynatora projektu: 690 666 024

 

  • W godzinach od 11:00 do 12:00 będzie aktywny specjalny link do kontaktu online. Osoby zainteresowane taką formułą kontaktu, będą miały możliwość wejścia w przestrzeń wirtualną Punktu Profilaktyczno – Konsultacyjnego dla Podejmujących Zachowania Ryzykowne Dzieci, Młodzieży i Młodych Dorosłych

link do platformy Microsoft Teams

Projekt uzyskał dofinasowanie ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej